Yazı Detayı
12 Mart 2021 - Cuma 15:25 Bu yazı 50 kez okundu
 
Ah koltuk, vah koltuk!
CEMİL SARITAŞ
cemilsarbas@hotmail.com
 
 

Bu koltukta neler var bilirmisiniz?
Atasözleri , koltuk savaşları, destanlar... ben neyi merak ediyorum bu koltuk bu kadar kıymetli ki kimse üç günlük ömrünü o koltukta geçirmek istiyor. 
  Bir bakıyorsunuz Erzurum da iki Belediye Başkan Yardımcısı oturduğu koltuktan taşıyor. Şimdiye kadar ne götürdüler o tüyü bitmemiş köselenin bile hakkı olduğu koltuktan, koltuklarına doldurduklarını götürüyorlar. Dedim ya bunların koltukları taşmış. Artık bunlar kendilerine fantezi arıyorlar. 
  Gariban Erzurum halkı iki büklüm bir salkım. Kış geldi evde yemek yok, virüs vurdu iş yok, kar kapattı yol yok, aç kaldı ekmek yok... Ama derler ya! “Bal tutan parmağını yalar” bunlar parmak yalamaktan çok kovanıyla balı götürüyorlar. Nasıl bir keyfiyet ve hunharsızca devletin malını yetimin hakkını götürüp Tortum’un bağında kendilerine hiç ölmeyecekmiş gibi derebeylik şatosu yapıyorlar. Yoksa Derebeylik bitmemiş mi? Erzurum’un Belediye Başkan Yardımcıları halen daha o dönemlerde mi yaşıyor?
Belediyenin araçlarını, taşını, çimentosunu alarak 54 kilometre uzaklıkta ki kaç dönüm olduğunu bilmediğimiz bir arazi üzerine 5-6 milyonluk şatolar yapıyorlar. Öyle ki etrafı taş duvarlarla çevrili, özel mülkler. Biz  bunları gördük, görmediklerimizi bilemiyorum. 
 Şimdi soruyorum! 
Sayın Başkan Yardımcıları 
-Siz bu paraları nereden buldunuz?
-Siz bu Belediye araçlarını kimden hangi birimden ve Daire Başkanından, Müdüründen isteyerek aldınız?
-Size bu taşı çimentoyu nereden verdiler? 
-Belediyenin verdiği para ve ücretler belli sizin daha önce ki mal varlıklarınız ne?
Bunları aynı zamanda Belediye Başkanlarında soruyorum. Bu soysuzluğa ne zaman göz yumdunuz. 
Ne zaman keriz olmaktan kurtulacağız lütfen söyleyin artık!
Bu Erzurum’un halkının bunu bilmeye hakkı var...

 
 
Etiketler: Ah, koltuk,, vah, koltuk!,
Yorumlar
Haber Yazılımı