Haber Detayı
14 Aralık 2020 - Pazartesi 12:15 Bu haber 419 kez okundu
 
Yasak 4 Gün Olabilir!
Türkiye’yi ekonomik ve sosyal olarak bir kaosun içine sokan Korona (COVİD-19) virüsü nedeniyle, iktidar tarafından uygulanan kısıtlamar peş peşe gelmeye devam ediyor.
SAĞLIK Haberi
Yasak 4 Gün Olabilir!

Vaka sayıların artması, hastanelerin yoğun bakım ünitelerinin yetersizliğinin dışında sağlık personellerinin de salgından dolayı vefat etmeleri durumu iyice içinden çıkalmaz hale getiriyor.

Aşı çalışmalarının yurt içinde devam etmesinin yanısıra, yurt dışından getirilmesi beklenen aşıların ne kadar etkili olacağıda merakla bekleniyor.

Sağlık Bakanlığının yaptığı açıklamalarda Çin’den 50 milyon doz aşının gelmesi beklenirken, bu aşının 25 milyon vatandaşa iki kademeli olarak uygulanacağı belirtiliyor.

Bir türlü önüne geçilemeyen ve her geçen gün daha da artış gösteren salgından dolayı iktidar, hafta arası ve hafta sonu olmak üzere kısıtlamaları uygulamaya devam ederken, salgının bulaşıcılığını azaltmak için kısıtlamaların daha da genişletilebileceği açıklamaları gelmeye başlıyor.

Yılbaşının, 31 Aralık Perşembe gününe denk gelmesinden dolayı hali, hazırda uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının da 4 gün olması gündeme gelebilir. 1 Ocak 2021 Cuma’ya geldiği için, cumartesi, Pazar zaten uygulanan kısıtlamanın genişletilerek  4 gün olması bekleniyor.  

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Yasak, 4, Gün, Olabilir!,
Yorumlar
Haber Yazılımı