Haber Detayı
29 Aralık 2020 - Salı 10:26 Bu haber 272 kez okundu
 
Vatandaşlar Bilgilendiriliyor
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğünce dizayn edilen tırda...
ASAYİŞ Haberi
Vatandaşlar Bilgilendiriliyor

"Bağımlı olacağımı, tedavi merkezlerine gideceğimi, hapse gireceğimi bana kimse söylememişti. Sanki herkes bunu kullanıyormuş, çok eğleniyorlarmış gibi bir hava oluşturuluyor ama aslında bu maddeler birer şeytan. Hiç kullanmayıp da merak edenlere bir sözüm var. Neyi nasıl bir şeyi merak ettiğiniz hakkında en ufak bir fikriniz yok! Keşke daha akıllı olabilseydim, keşke kullanmadan önce zararları hakkında daha bilgili olabilseydim".

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğünce dizayn edilen tırda, vatandaşlar bilgilendiriliyor, uyuşturucunun zararları gerçek kullanıcılarının fiziksel değişimi üzerinden anlatılıyor.Daha önce uyuşturucu madde kullananların yaşadığı fiziksel ve ruhsal değişimlerin 12 dokunmatik ekranda, "İlk etki ve etki süresini kovalama", "Ölümcül karışım", "Müdahale", "Tetikleyici oluşturma", "Beyinde oluşan hasar", "Bağımlılık yüzü", "Bağımlılık diyeti", "Kalbin aşırı hızlanması" ve "Madde kullanımına genel bir bakış" kategorilerinde anlatılan tırda, polis ekipleri ziyaretçilerle tek tek ilgileniyor.

Tırın iç duvarlarında madde bağımlılığı sonucu tutuklanan genç yaştaki kişilerin pişmanlıklarını dile getirdiği yazılar da bulunuyor.

Kurulan tır standı 30 Aralık'a kadar 10.00-17.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Kaynak: (UHA) - UNİ HABER AJANSI Editör:
Etiketler: Narkotik Suçlarla,Şube Müdürlüğü,Bağımlı,Güncel,Sağlık
Yorumlar
Haber Yazılımı