Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 16:15 Bu haber 68 kez okundu
 
Vanlı Öğrenciler 'Biz Anadoluyuz' projesi için Hakkari'de
Gençlik Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadolu'yuz Projesi" kapsamında Van'dan Hakkari'ye gelen öğrenciler, Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık'ı ziyaret etti.
GÜNCEL Haberi
Vanlı Öğrenciler 'Biz Anadoluyuz' projesi için Hakkari'de

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde başlatılan, İçişleri Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen 'Biz Anadoluyuz' projesi kapsamında Van'dan Hakkari'ye gelen 40 öğrenci kentteki temaslarına başladı.

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık program kapsamında kente gelen ve İl Gençlik Spor Müdürü Emin Yıldırım'ın eşlik ettiği 40 öğrenci, 4 öğretmen ve 4 liderin bulunduğu kafileyi valilik toplantı salonunda kabul etti.

Proje ile ilgili bilgi veren Vali Akbıyık, projenin amacının ülkedeki çocukların farklı kültürleri ve kentleri görmek olduğunu söyledi

Projeyi daha önce uzak şehirlerde geldiğini ancak pandemiden dolayı bu defa yakın bir şehirden geldiğini belirten Akbıyık, "Hakkari sizleri en güzel şekilde 3 gün boyunca misafir edecek. Hakkari Türkiye'nin ender güzelliklerine sahip yerlerinden biri. Umarım burada çok güzel vakit geçirip, yeni arkadaşlıklar edinirsiniz. Hakkarililer misafirperverdir. Sizi en güzel şekilde ağırlayacaklardır." dedi.

Hakkari'de 'Bir Kitap Bir İnsan' Projesini hayata geçirdiklerini belirten Vali Akbıyık bu projeyi Van iline de ihraç edeceklerini belirterek, misafir öğrencilere 3'er kitap hediye etti. 

3 gün Hakkari'de kalacak öğrenci kafilesinin Kayak Merkezi ve Çukurca ilçesini ziyaret etmesi bekleniyor.

Kaynak: (UHA) - UNİ HABER AJANSI Editör:
Etiketler: Vanlı, Öğrenciler, 'Biz, Anadoluyuz', projesi, için, Hakkari'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı