Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 16:46 Bu haber 156 kez okundu
 
Şehit Şenay Aybüke Yalçın Müzik atölyesi açıldı
Osmaniye Yunus Emre Mahallesinde bulunan Mustafa Özden Orta Okulunda 26 Şubat 2021 (Bu gün) Saat: 11.00'de açılan müzik atölyesine, terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden, müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın adı verildi.
GÜNCEL Haberi
Şehit Şenay Aybüke Yalçın Müzik atölyesi açıldı

9 Haziran 2017 yılında Batman'ın Kozluk ilçesinde terör saldırısında şehit olan 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın adı verildi. Müzik atölyesinin açılışı şehit babası Sadık Yalçın'ın katılımı ile yapıldı. Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK ve Mustafa Özden Ortaokulu Müdürü  Mehmet Kanver'ın kurdele kesmesi ile yapılan açılışa, canlı bağlantı üzerinden katılan şehidimizin babası Sadık YALÇIN duygulu anların yaşanmasına sebep oldu. 
İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK, şehidimizin babası Sadık YALÇIN ile canlı bağlantı üzerinden görüşmesin de "Şehit öğretmenimiz Aybüke' nin isminin ebediyen yaşayacağız, bu aziz vatan için binlerce  Aybükeler yetiştireceğiz, diyerek şehit öğretmenlerimizi bir kez daha şükranla ve minnetle anıyorum" dedi.
Açılış anısına Okul Öğretmenleri ve öğrenciler 25 kişilik olan müzik atölyesinde hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından açılış program sona erdi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, Şenay, Aybüke, Yalçın, Müzik, atölyesi, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı