Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 15:53 Bu haber 441 kez okundu
 
OSMANİYE DEVLET HASTANESİNDEKİ OLAYLAR İÇİN SUÇ DUYURUSU
10 Aralık 2020 ve 31 Aralık 2020 tarihli Düziçi Halkın Sesi gazetesinde, Osmaniye Devlet Hastanesi hakkında yer alan iddialar ile ilgili olarak Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.
ADALET Haberi
OSMANİYE DEVLET HASTANESİNDEKİ OLAYLAR İÇİN SUÇ DUYURUSU

 ‘Düziçi Halkın Sesi’gazetesi İmtiyaz sahibi gazeteci Öcal Çelik, posta aracılığı ile başvuruyu gerçekleştirdiğini beyan etti ve şöyle devam etti:

Bu iddilar;

*Çalışanlar arasındaki ayrımcılık
*İktidara yakın sendikadan ve Ak Partiye yakın çalışanların masa başında mesai tamamlarken, diğerlerinin pandemide görevlendirilmesi
*Bazı Çalışanlara mobbing uygulanması
*Mobbing uygulamasının artık çalışanları istifa noktasına getirdiği
*Baş hemşire ve bir müdür yardımcısının yönlendirmesiyle pandemi servislerinden uzak tutulmaya çalışılan bir hemşire için akıl almaz, hukuk ve etik dışı girişimler yapıldığı
*Ve yine iddiaya göre, Hemşire 04/12/2020 ve 13/12/2020 tarihli pozitifliler listesinde. Kendini pozitif gösterip izin kullanıyor. Oysa Hastane kayıtlarında söz konusu tarihler öncesinde bir kayıt yok. Ortada Covid19 testi ve pozitif veya negatif bir sonuç yok. Hastanede buna benzer çok sayıda çalışan olduğu iddiaları vardı.

Aradan geçen zaman zarfı içerisinde herhangi bir soruşturmanın ya da hukuki bir işlemin başlatılmadığı ve aynı sorunların devam ettiği, gazetemizi arayan ve isminin açıklanmasını istemeyen çalışanlar tarafından defalarca dile getirildi. Basının görevinin sadece kamu kurumlarının gönderdiği bültenleri yayınlamak olmadığı bilinci ile yayın hayatına devam eden bir medya kuruluşuyuz. Bu bilinç ve sorumlulukla, yaptığımız haberin doğruluğuna inanıyoruz. Bundan dolayı adli mercileri harekete geçirmek için Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı’na konuyu intikal ettirdik. Adalete inancımız tamdır. Konunun takipçisi olacağımızı buradan beyan ediyorum.” Dedi.

Kaynak: (UHA) - UNİ HABER AJANSI Editör:
Etiketler: OSMANİYE, DEVLET, HASTANESİNDEKİ, OLAYLAR, İÇİN, SUÇ, DUYURUSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı