Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 09:06 Bu haber 45 kez okundu
 
Mazıdağı'nda seyircisiz Kutlu Doğum etkinliği
Mardin'in Mazıdağı ilçesinde geçen sene yapılmayan Kutlu Doğum programı,  bu sene Korona virüs salgın hastalığı  nedeniyle seyircisiz icra edildi.
YAŞAM Haberi
Mazıdağı'nda seyircisiz Kutlu Doğum etkinliği

Mazıdağı’nda her sene Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından organize edilen,  20 Nisan’da  Peygamberimiz H.z Muhammet'in anlatıldığı, çeşitli etkinliklerin yapıldığı Kutlu Doğum programı, meydanlarda binlerce seyirci ile düzenleniyordu.Koronavirüs salgın hastalığı nedeniyle tedbir kapsamında yapılamayan Mevlid-i Şerif programının telafisi bu sene  Cumhuriyet Meydanı'nda Peygamber Sevdalıları Platformu Mazıdağı Temsilciliği tarafından seyircisiz olarak icra edildi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, mevlit,salavat ve ilahilerle son buldu.

“Resmi izinleri alarak vatandaşların sağlığı için vatandaşları davet etmedik”

Koronavirüs salgın hastalığı nedeniyle katılımcı davet etmediklerini belirten Peygamber Sevdalıları Mazıdağı Temsilcisi Abdullah Tuna,program için gerekli resmi izinleri aldıklarını belirtti.Tuna,Her sene normalde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in  dünyaya gelmesini müjdeleyen Kutlu Doğum programını  düzenliyorduk.Ancak geçen sene  Koronavirüs (Covid-19) salgın hastalığı nedeniyle  icra edemedik , bu sene ise  geçen senenin telafisini yapmak üzere Kutlu Doğum programını yetkili mercilerce resmi izinleri alarak , vatandaşların sağlığı açısından seyircisiz düzenledik.Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp mevlit ile ilahilerle sonlandırdığımız Kutlu Doğum programımıza spontane olarak meydanda bulunan vatandaşlar  izlediler”dedi.

“ Vatandaşlar iki senedir buruk “

Vatandaşların kendilerine sürekli olarak Kutlu Doğum programının yapılıp yapılmayacağını sorduklarını ifade eden Peygamber Sevdalıları Platformu Mazıdağı Temsilcisi Abdullah Tuna, Vatdandaşların Kutlu Doğum programına katılamadıkları için buruk olduklarını dile getirdi .
Tuna,”Halkın içerisinde bulunduğumuz için bizi gören vatandaşlar sürekli olarak ‘ Kutlu Doğum programı olacak mı ‘ sorusunu soruyor.Geçen sene salgın nedeniyle Mevlid-i Şerif’e katılım sağlayamayan vatandaşlarımız bu anlamda buruk olduklarını belirtiyorlar.Bizler de bu sene en azından geçmiş senelerin  telafisini yapmak üzere bu sene seyircisiz yad ettik"diye konuştu.

Kaynak: (UHA) - UNİ HABER AJANSI Editör:
Etiketler: Mazıdağı'nda, seyircisiz, Kutlu, Doğum, etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı