Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 15:56 Bu haber 152 kez okundu
 
Kahramankazan'a 3 yeni okul daha
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramankazan’da eğitim öğretime kazandırılan 3 yeni okulun açılışını video konferans yöntemiyle gerçekleştirdi. 72 adet dersliğin daha inşa edildiği Kahramankazan’daki derslik sayısı 479’a yükseldi.
GÜNCEL Haberi
Kahramankazan'a 3 yeni okul daha

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Valiliği 326 Eğitim Tesisi Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Törene video konferans yöntemiyle bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramankazan’da eğitim öğretime kazandırılan 3 yeni okulun açılışını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nden bağlandığı törende, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Ankara Milletvekili Emrullah İşler ile ilçe protokolü de hazır bulundu. Tören kapsamında Atatürk İlkokulu, Milli Egemenlik İlkokulu ve Satıkadın Anaokulu’nun açılış kurdeleleri kesildi.

Öğrencilere başarı diledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim-öğretim tesislerinin hayırlı olmasını dileyerek, öğrencilere başarılar diledi. “Bugün tek bir açılış töreniyle 326 eğitim öğretim tesisini Ankaralı kardeşlerimizin hizmetine sunuyoruz” diyen Erdoğan, eğitim-öğretim tesisleri arasında anaokulundan ilk ve ortaokula, güzel sanatlar lisesinden imam hatip lisesine, halk eğitim merkezinden bilim ve sanat merkezine kadar her türlü kurumun mevcut olduğunu söyledi.

Derslik sayımız 479’a yükseldi

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz da, Kahramankazan’ın bir eğitim öğretim şehri olduğunu belirterek, 57 bin nüfuslu ilçelerinde 12 bin öğrenci ve binin üzerinde öğretmen bulunduğunu söyledi. Son olarak açılışı yapılan 3 yeni okulla birlikte ilçelerine 72 adet daha dersliğin kazandırıldığını söyleyen Oğuz, böylece Kahramankazan’daki derslik sayısının 479’a yükseldiğini kaydetti. Oğuz, ilçelerine kazandırılan bu yeni okulların hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığı, hayırseverler ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kahramankazan'a, 3, yeni, okul, daha,
Yorumlar
Haber Yazılımı