Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 09:56 Bu haber 401 kez okundu
 
İYİ Parti Kadın Politikaları Başkan Yardımcısı Nazife Güven
Gazetemize Nezaket ziyarettin de bulundu...
GÜNDEM Haberi
İYİ Parti Kadın Politikaları Başkan Yardımcısı Nazife Güven

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkan yardımcısı Nazife Güven, Gazetemize Nezaket ziyarettin de bulundu.

Güven "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, bize çizdiği yolda, genel başkanımızın önderliğinde kadınlarımızın sorunlarıyla mücadele ediyoruz.

Nazife Güven , "Yaptığı açıklamada, İYİ Parti olarak yalnızca anlamlı günlerde değil, 365 gün kadınların hayatlarına dokunarak farklılık yaratmaya, onların ekonomik ve sosyal hayata katkılarını sağlamaya, daha mutlu ve güçlü olmalarına çalıştıklarını söyledi.

Diğer partilerden en büyük farklarının genel başkanlarının kadın olduğunu söyleyen Güven , "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, bize çizdiği yolda, genel başkanımızın önderliğinde, liderliğinde kadınlarımızın sorunlarıyla mücadele ediyoruz. Onları güçlendirmeye çalışıyoruz. Seçmenlerin de bir kadın lideri olan partiden beklentisi çok fazla. O yüzden biz de bu sorumluluk bilinci içinde il teşkilatlarımızla birlikte büyük projelere imza atmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Kadınların çok büyük sorunlarla mücadele etmek zorunda olduğunu dile getiren Güven , "Bunların başında kadın cinayetleri, kadına karşı şiddet ve kadın istihdamı gelmekte. Baktığımız zaman tüm bu sorunların kökeninde aslında toplumsal cinsiyet eşitsizliği yatıyor. Ülkemizde bir an önce, acilen toplumun her kesimince hayatın her alanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması lazım. Biz bütün bu sorunları siyasi bir sorun olarak görmeyip toplumsal bir sorun olarak görmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bu şekilde mücadele edip bu şekilde çözüm bulmamız gerektiğine inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bizde Çukurova Doğuş Gazetesi Olarak, Kadın Politikaları Başkan Yardımcısı Nazife Güven hanımefendiye bu nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyoruz.

Kaynak: (UHA) - UNİ HABER AJANSI Editör:
Etiketler: İYİ Parti,Kadın,Politikaları Başkan,Nazife Güven,Güncel
Yorumlar
Haber Yazılımı