Haber Detayı
18 Mart 2021 - Perşembe 14:25 Bu haber 93 kez okundu
 
Haçlıya karşı imanla kazanılmış şanlı zafer
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'tan videolu Çanakkale Deniz Zaferi mesajı…
KUTLAMA MESAJLARI Haberi
Haçlıya karşı imanla kazanılmış şanlı zafer

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında "Çanakkale yüce Türk milletinin tüm imkansızlıklara rağmen imanıyla yazdığı şanlı bir destandır." diyen BTP lideri, "Haçlı dünyasının devleri bir asır önce Anadolu'dan Müslüman Türkün izini silmek için kapımıza dayandı. Bu hayasız akına milletimiz Türküyle Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle topyekun omuz omuza vererek karşı durdu. Toprağı kanıyla sulayan milletimiz birlik ve beraberlik sayesinde Çanakkale'yi geçilmez yaptı." ifadelerini kullandı.

"BTP Çanakkale ruhunun bugünkü izdüşümüdür"

Günümüzde Çanakkale'deki birlik- beraberlik ruhuna en az O günkü kadar muhtaç" olduğumuzu söyleyen BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş şöyle devam etti; "Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) ekonomiden eğitime kadar tüm alanlarda ortaya koyduğu Milli Ekonomi Modeli temelli projelerle Çanakkale ruhunun günümüzdeki iz düşümüdür.  Bu vesile ile Çanakkale'yi geçilmez kılan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz, ruhları şad olsun."

Kaynak: (UHA) - UNİ HABER AJANSI Editör:
Etiketler: Haçlıya, karşı, imanla, kazanılmış, şanlı, zafer,
Yorumlar
Haber Yazılımı