Haber Detayı
18 Mart 2021 - Perşembe 13:30 Bu haber 105 kez okundu
 
Edirne CHP İl Başkanı Fevzi PEKCANLI'dan 18 Mart mesajı
Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı “ Çanakkale Savaşı, 19 Mayıs 1919 ‘da Samsun’dan tüm Anadolu’ya bir güneş gibi doğarak yayılan Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin habercisi olmuştur “ dedi.
KUTLAMA MESAJLARI Haberi
Edirne CHP İl Başkanı Fevzi PEKCANLI'dan 18 Mart mesajı

 Pekcanlı 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıldönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada “ 18 Mart Çanakkale Zaferi , Türk Milletinin başka bir ulusa boyun eğmeyeceğini gösteren önemli unsurdur. Bu destan 1915 yılından bu yana verdiğimiz şehitlerin burukluğu ile birlikte anılmaktadır.

 Çanakkale Zaferi, Türkiye tarihinin olduğu kadar dünya tarihinin de dönüm noktalarından birini teşkil etmiştir. O siperlerin büyük komutanı Mustafa Kemal Atatürk’ün, Çanakkale’de koyun koyuna yatan farklı milletlerden pek çok askere “ artık onlar bizim evlatlarımızdır “ diyerek sahip çıkması Çanakkale’de bir milletin dünyaya kafa tutmasının ötesinde bir insanlık savaşı verildiğini göstermiştir. 18 Mart 1915’te Çanakkale zaferini kazandıran ruhla, Türk Milletinin gücü, vatanseverliği, fedakarlığı ve özgürlüğe olan sarsılmaz inancı bir kez daha teyit edilmiştir.

Rengini şehitlerimizin kanından alan ay yıldızlı bayrağımızın bu topraklarda özgürce dalgalanmasını kendini vatana feda edenlerin bizlere hediyesi olduğunu biliyor, ülkemizin birlik ve bütünlük içinde yükselmesi için yılmadan çalışmanın şehitlerimize borcumuz olduğunu ifade ediyoruz.

Bu gün bizlere düşen görev şehitlerimizin emaneti olan bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın ebediyen dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen destansı mücadelede ki ruhu, bilinci ve kararlılığı idrak etmek , gelecek kuşaklara bu bilinci aktarmak ve daha güvenli bir şekilde devretmektir.

Her yıl Çanakkale Zaferi ile birlikte Şehitler günü olarak da kutladığımız bu anlamlı günde vatanı ve milleti için tereddüt etmeden canını feda eden tüm kahraman şehitlerimizi, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. 

Kaynak: (UHA) - UNİ HABER AJANSI Editör:
Etiketler: Edirne, CHP, İl, Başkanı, Fevzi, PEKCANLI'dan, 18, Mart, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı