Haber Detayı
23 Mart 2021 - Salı 14:59 Bu haber 102 kez okundu
 
Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN'dan iddalara yanıt
Gazeteci Şükrü Benli'ye işkence iddalarıyla ilgili  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,CHP Edirne İl Binası'nda düzenlediği basın toplantısıyla konuya açıklık getirdi.
ADALET Haberi
Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN'dan iddalara yanıt

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, düzenlediği basın toplantısında iddaalarda bulunan Şükrü Benli için; "Kendisi yıllarca Bulgaristan'da yaşayan iftiracı, kanun kaçağı, bir çok dava dosyası bulunan ve özellikle de 15 yaşında bir kız çocuğuna tacizden yargılanmış bir çocuk istismarcısıdır" dedi. 

Başkan Gürkan; "15 Temmuz gecesi bir barda çektiği video ile kendisine maddi menfaat sağlamak için şantaj yapmış, istediğini alamayınca da aradan 3 yıl geçtikten sonra görüntüleri servis etmiştir" şeklinde sözlerine devam etti. 
Gürkan; "Şimdi soruyorum kendisine gazeteciyim diyen bir kişi böyle mi yapar? Siz bu kişiye gazeteci diyebilir misiniz? Aranızda gezetecidir diyen varsa ben burayı hemen terk edeceğim" dedi. 
Tamamen bu işin havuz medyasının bir oyunu olduğunu dile getiren Recep Gürkan, Şükrü Benli için; "Kendisi Türk Adaleti'ne güveniyormuş. Bakın ben buradayım, onun gibi kaçak ta değilim. Öyleyse kendisi buyursun Türkiye'ye gelsin, iddalarını ıspatlasın" diyerek, işkence ile ilgili olarak ta kendisine Adli Tıp Kurumu'nun çağrı yapmasına rağmen, "Neden gelip muayene olmuyor" dedi. 
Edirne Belediye Başkanı GÜRKAN ayrıca; "Ben yargı süreci devam eden bu konuda bugüne kadar hep sustum ama bu günden itibaren gerekli bütün yasal haklarımı kullanacağım" diyerek toplantıyı sonlandırdı. 

Kaynak: (UHA) - UNİ HABER AJANSI Editör:
Etiketler: Edirne, Belediye, Başkanı, Recep, GÜRKAN'dan, iddalara, yanıt,
Yorumlar
Haber Yazılımı