Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 10:28 Bu haber 1580 kez okundu
 
Çeşme Belediyesi fotoğraf yarışması düzenliyor
Çeşme Belediyesi tarafından, Birds of Alaçatı - Alaçatı Kuşları sivil çevre hareketi işbirliği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteği ile "Doğanın İzinde – Alaçatı Sulak Alanında Yaşam" konulu fotoğraf yarışması düzenleniyor.
SANAT Haberi
Çeşme Belediyesi fotoğraf yarışması düzenliyor

Çeşme Belediyesi sosyal medya sayfasında yapılan duyuruda, "Taşevleri ve şirin dar sokaklarının yanı sıra, eşsiz bir doğa harikası olan Alaçatı'mızın yaklaşık 150 kuş türüne ev sahipliği yaptığını biliyor muydunuz? Alaçatı Sulak Alanı'nın zengin tabiatını sizin gözünüzden görmek istiyoruz. Alaçatı'nın doğal güzelliklerini yansıtan özgün fotoğraflarınızla 'Doğanın İzinde - Alaçatı Sulak Alanında Yaşam' başlıklı fotoğraf yarışmamıza katılımınızı bekliyor" denilerek çağrı yapıldı.

Yarışmanın, Çeşme Belediyesi tarafından, Birds of Alaçatı - Alaçatı Kuşları sivil çevre hareketi işbirliği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteği ile yapılacağı açıklanırken, yarışmanın amacının, zengin biyolojik çeşitliliğiyle, çok çeşitli flora ve faunasıyla öne çıkan, her mevsim olduğu gibi özellikle bahar göç döneminde de yaklaşık 150 kuş türüne ev sahipliği yapan, mera hayvancılığın ve küçük ölçekli balıkçılık faaliyetlerin yer aldığı, önemli bir doğa alanı olan Alaçatı Sulak Alan habitatında dikkat çekmek olduğu belirtildi.

Yarışma şartnamesinde, yarışmanın; Dijital (Sayısal) Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf olarak tek bölümlü olduğu ve Renkli veya Siyah-Beyaz, tüm fotoğrafların bir arada değerlendirileceği ve her katılımcının en fazla 4 adet Sayısal Renkli veya Siyah-Beyaz eserle yarışmaya katılabileceği belirtildi.

Şartnamede, cep telefonu ile yapılan çekimlerin kabul edilmeyeceği belirtilirken, drone ile yapılan çekimlerin kabul edilebileceği ifade edildi.

Yarışmanın 1 Nisan tarihinden itibaren başladığı kaydedilirken, son başvuru tarihi de 31 Mayıs olarak açıklandı. Seçici kurulun 2 Haziran tarihinde toplanacağı ve sonuçların 5 Haziran tarihinde açıklanacağı da ifade edildi.

Yarışmanın birincilik ödülünün 5 bin, ikincilik ödülünün 3 bin ve üçüncülük ödülünün de 2 bin lira olduğu duyurulurken, sergilemeye değer bulunacak 30 fotoğraf için de 250'şer lira verileceği belirtildi.

Yarışmanın şartnamesine; https://tfsfonayliyarismalar.org/writable/uploads/yarisma-dosyalari/2021-038/2021-038-Sartname.pdf adresinden ulaşılabiliyor.

 

Kaynak: (UHA) - UNİ HABER AJANSI Editör:
Etiketler: Çeşme, Belediyesi, fotoğraf, yarışması, düzenliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı