Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 16:23 Bu haber 41 kez okundu
 
"Çeşme Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi" kurulacak
Çeşme Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı'nda, "Çeşme Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi" (ÇEBAK) kurulması için Belediye Başkanı Ekrem Oran'a yetki verildi.
BELEDİYELER Haberi

Belediye Meclis Toplantısı'nda, "İlçemiz genelinde, savaşta, doğal afetlerde, büyük yangınlarda ve önemli kazalarda, arama-kurtarma, ilk yardım ve sosyal yardım hizmetlerini, imkanları ölçüsünde yerine getirmek üzere Çeşme Belediyesi ve bağlı birimlerindeki gönüllülerden oluşan 'Çeşme Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi' (ÇEBAK) kurulması" ile ilgili önerge görüşüldü.

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, önerge hakkında bilgi vererek, "Çeşme'de, son senelerde yangın, deprem, sel, hortum hatta tsunami bile yaşadık. Çeşme Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi'ni kuruyoruz. Bu bence, tarihi bir karar. İçinde memurlarımız, işçilerimiz ve gönüllüler olacak, Biz de belediye olarak bir çatı altında toplayacağız. Eğitimler, tatbikatlar yapılacak. Allah korusun, başımıza bir şey geldiğinde de ilk müdahalede bu ekipler olacak" diyerek bu konuda başkanlığa yetki verilmesini istedi.

Belediye Meclisi, öneriyi oybirliği ile kabul etti.

Kaynak: (UHA) - UNİ HABER AJANSI Editör:
Etiketler: "Çeşme, Belediyesi, Arama, ve, Kurtarma, Ekibi", kurulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı