Haber Detayı
09 Şubat 2021 - Salı 10:48 Bu haber 252 kez okundu
 
ALKAN'DAN MHP'NİN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI
Veteriner Hekim Ahmet Metin Alkan...
KUTLAMA MESAJLARI Haberi
ALKAN'DAN MHP'NİN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Veteriner Hekim Ahmet Metin Alkan,MHP’nin kuruluşunun 52. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Veteriner Hekim Ahmet Metin Alkan mesajında “8-9 Şubat 1969 tarihinde rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in önderliğinde, Türkiye merkezli yeni bir medeniyet, yeni bir dünya ve yeni bir toplum anlayışının siyasetteki temsilcisi olarak kurulan Milliyetçi Hareket Partisi’nin o tarihte başlayan büyük yolculuğunun 52. yılını idrak etmiş bulunmaktayız.

Türk milliyetçiliğinin çıktığı bu kutlu yolculuk, Türk milletine, Türk vatanına ve insanlığa hizmet yolunda yılgınlığa, umutsuzluğa ve kesintiye meydan vermeden kara sevdalıların omuzunda ilelebet yürümeye devam edecektir. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in arkadaşlarına hitaben söylediği, ‘Emanet olunan davayı kucakladım. Hiç arkama bakmadan, tereddütsüz, hiçbir şeye aldırmadan yürüyorum’ sözleri bu tarihi sürecin ve şuurun yansımasıdır. Türk milliyetçiliği, taşınması çok ağır bir sorumluluk ve çok şerefli bir hüviyettir. Bu vesileyle, Milliyetçi Hareket Partimizin 52. Kuruluş yıldönümün de Önce vatanım ve milletim diyen Genel Başkanımız Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin bu kararlı ve azimli  tutumuyla izinde yürümeye her daim devam edeceğimize,

Türklüğü yaşatmak uğruna hayatlarını feda eden kahraman ecdadımızı, bugün bölücülükle mücadele ederken şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnet duygularımla yad ediyorum. Bir ülkü etrafında toplanmak için bizlere liderlik etmiş, yol göstermiş, bizleri yetiştirmiş olan, ömrünü Türk-İslam ülküsüne adamış Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’e, şehitlerimize, ebediyete intikal etmiş aziz dava arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.  

Kaynak: (UHA) - UNİ HABER AJANSI Editör:
Etiketler: ALKAN'DAN, MHP'NİN, KURULUŞ, YIL, DÖNÜMÜ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı